piątek, 19, lipiec 2024
Numer alarmowy: 112 lub 998

Podsumowanie- wyjazdy za 2022 rok

 

W roku 2022 wyjeżdżaliśmy do akcji 105 razy.
🔥 41 razy wyjeżdżaliśmy do pożarów- były to pożary pustostanów, budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz pożary traw czy zbóż
💨⛈ 61 razy dysponowano nas do miejscowych zagrożeń- były to między innymi wypadki komunikacyjne na autostradzie A4 oraz na drogach gminnych, powiatowych i krajowych, izolowane zdarzenia medyczne, usuwanie skutków wichur czy gwałtownych deszczy
🔇 3 alarmy fałszywe.
🚒 1 raz pełniliśmy zabezpieczenie operacyjne rejonu podczas nieobecności zastępów JRG.
Oprócz wyjazdów strażacy naszej jednostki systematycznie spotykali się w celu doskonalenia swoich umiejętności i wiedzy w ramach ćwiczeń i szkoleń OSP Odrowąż, zgodnie z rocznym planem szkoleń.
👶Nasi najmłodsi strażacy Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, co dwa tygodnie, gromadzili się na zbiórkach, gdzie bawiąc się i ucząc, poznawali tajniki sztuki strażackiej, uczyli się obsługi sprzętu, który znajduje się na samochodach oraz rozwijali zasady współpracy w grupie.